cover rotw

Rzym – antyczne zabytki, boska kawa i wino w cenie wody!

Co robić  w Rzymie? Po pierwsze: odwiedź Koloseum!
To niesamowita podróż do starożytności, której każdy chociaż raz w życiu powinien doświadczyć. Planując wycieczkę warto wcześniej zarezerwować sobie nie tyle standardowe zwiedzanie Koloseum ( bilet 22 euro na zwiedzanie Koloseum + Forum Romanum + Palatyn), co zwiedzanie podziemi z przewodnikiem. Niestety na miejscu nie ma możliwości kupienia biletu z dnia na dzień ( przez liczne rezerwacje z wyprzedzeniem), nie ma też możliwości zwiedzania podziemi na własną rękę, a jedynie z przewodnikiem. Warto więc zaplanować to z wyprzedzeniem.

Primo cappuccino!
….a do tego tiramisu. Na placu, zaraz przy Panteonie znajduje się kawiarnia, a właściwie to lokalny bar, gdzie oprócz napicia się pysznego cappuccino możesz kupić do domu świeżo paloną na miejscu kawę! Tazza d’oro to iście kawowy raj!

… a potem Panteon!
Po pobudzającej kawie w Tazza d’oro czas na oddalony od niej o 20 kroków Panteonu. Czy wiecie, że ta antyczna świątynia została zbudowana w 27 r. p.n.e.; a w środku znajduje się m.in. grób Rafaela?

Coś słodkiego dla każdego – Two sizes malutki lokal i boskie tiramisu robione na miejscu w trzech smakach: klasyczne, truskawkowe i nasz hit – pistacjowe! (słodkości dostępne w dwóch rozmiarach: małe za 1,5 euro i duże za 3 euro). Będąc w Rzymie nie wypada tam nie zajść. Nie przekonałam Was? To odwiedźcie ich profil na Instagramie.

Bufala & Pachino – lokalsowe bistro, taki odpowiednik naszego mleczaka, za to przepyszne risotto z łososiem za 3 euro! czy cudowna, aromatyczna lasagne za czwórkę. Naprawdę warto, tym bardziej, że nieopodal znajduje się skrzyżowanie, na którym warto zobaczyć przepiękne 4 fontanny, po jednej na każdym rogu ulicy.

Starożytne sarkofagi w Muzeach Watykańskich!
Aby dostać się do Muzeów Watykańskich swoje trzeba odstać w kolejce, nawet jeśli ma się rezerwację. Warto jednak trochę poczekać, aby potem mieć okazję na własne oczy zobaczyć niesamowitą kolekcję sarkofagów, zmumifikowaną kobietę, antyczne rzeźby czy fenomenalne freski!

Na wieczór na Zatybrze (czyli Trastevere)!
Po całym dniu zwiedzania ruszcie na Zatybrze! Boskie jedzenie, klimatyczne, włoskie uliczki i dziesiątki restauracji z winem domu w cenie wody. Tutaj też trochę odpoczniecie od wielkomiejskiego i turystycznego gwaru, a do tego posłuchacie dobrej muzyki na żywo.

Planów na każdy dzień w Rzymie nigdy nie brakuje. Czasem warto się po prostu zgubić…

Jedna myśl na temat “Rzym – antyczne zabytki, boska kawa i wino w cenie wody!

Dodaj komentarz